Jdi na obsah Jdi na menu
 Jak vznikla naše chovatelská stanice...

Měli jsme doma fenku velšteriéra Atinu - dožila se téměř 14-ti let. Byla výborná jak v poslušnosti tak po pracovnístránce, nikdy nebyla vystavovaná ani se na ní neodchovávala štěnata. Rok předtím než odešla do psího nebe jsme si koupili fenku jagdteriéra, Aira od Netušílka - 31. 12. 2003 jí bylo 7 let. Aira je velice temperamentní, pracovně výborná bohužel k dětem acizím lidem až agresivní proto nebude mít nikdy štěnata.
 Rozhodla jsem se pořídit pejska dětem na hraní a na mazlení, manžel návrh přijal řekl když psa tak pořádného a za týden jsme si vezli domů fenku irského vlkodava, Arčí z chovatelské stanice Siderit od slečny Šotkovské. Vzpomínám si jak u nás nikdy žádný pes nesměl překročit práh domu. Arčina ne jen že práh překročila, ale zabrala si i sedačku v obýváku.

Po roce jsme si pořídili druhou vlkodavku Julinku z chovatelské stanice Irmidu od paní Duchkové. Co se týká výstav řekli jsme si zkusíme alespon jednu. Za 2 roky jsme jich s Arčinou sjeli asi dvacet (16x výborná) a s Juilnkou asi třicetpět. Zatím získala tituly šampion ČR, PL, SK a WDK. U Julinky začal náš první vrh "A" 17. 9. 2002 s názvem chovatelské stanice AARKAS-EDEN. Hned po vrhu se nám zalíbila fenečka která ja celá černá tak tu zůstala s námi. Posledním členem naší psí rodiny je fenka australského teriéra Bibinka od paní L. Švejkové z chovatelské stanice od Švejka Josefa.

How come into being our kennel...

We have had at home a bitch Wels Terrier named Atina. She last out almost 14 years. She has been excellent not only in submission but also by working. She has been never showed and has a puppies. One year before she died we bought a Jagd Terrier. We call her Aira od Netusilka. On 31.12.2003 she was 7 year old. Aira is very lively, well working but unfortunately incursive to children and strangers. On that ground she shall have no puppies at all. I have decided buy for playing and lovering to our children a puppy.
 My husband accepted without demure and said if a dog than a big one. Within one week we took at home the bitch of Irisch Wolfhound named Arci from breeding station Siderit owned by Ms. Sotkovska. I remember that no one dog should cross our door treshold. Arcina not only cross the door treshold but she seize the coutch in our living room.

After a year we acquire from breeding station Irmidu owned by Mrs. Duchkova. second bitch named Julinka. As to shows we are told to try at once a life. During 2 years we participate with Arcina on about 20 shows and perhaps 35 with Julinka. She is champion of CR, SR, Poland and WDK. Julinka´s first litter "A" on 17. 9. 2002 started our breeding station AARKAS-EDEN. We fall for a black bitch from this litter so she stay with us. Latest member of our dog´s family is the bitch of Australian Terrier named Bibinka. She come from breeding station Od Svejka Josefa, owned by Mrs. L. Svejkove